مقالات آموزشی

تابلوسازی و نقش آن در برندسازی

تابلوسازی و نقش آن در برندسازی
برندینگ نقش مهمی در برتری و میزان پیشرفت هر کسب و کار دارد. تابلو سازی تبلیغاتی و برندینگ جز لاینفک هرگونه بیزینس است. هر مرکز تجاری، مغازه و یا دفتر اداری باید دارای هویت و طراحی ویژه خود باشد تا بتواند در ذهن مشتری ماندگار شود.
یک مرکز تجاری را در نظر بگیرید که دارای چند غرفه و واحد تجاری فروشگاهی است، خیابان هایی که پر از مغازه های گوناگون است ، دفاتر اداری که هریک در حوزه فعالیت خود رقبای بیشماری دارند. هرکدام برای بیشتر دیده شدن و جذب مشتری به دنبال ایجاد تفاوت های ارزشمند هستند.
همه این واحدهای کسب و کار باید بتوانند از تمام ظرفیت موجود جهت تبلیغ و معرفی برند خود استفاده کنند تا در میان این فضای رقابتی جذاب و تاثیرگذار باشند. استفاده از تابلو سازی تبلیغاتی در نمای فروشگاه ها و دکوراسیون آن ها یکی از همین امکانات است که کمک شایانی در بهتر و بیشتر دیده شدن شما میکند.
ساده ترین استراتژی برای انتخاب طرح جذاب، قابل فهم، با هزینه مناسب، با قابلیت سفارشی سازی و همچنین مزیت هایی مانند کیفیت، ماندگاری و طول عمر و مصرف بهینه انرژی داشته باشد استفاده از تابلوسازی تبلیغاتی مثل چلنیوم ، پلکسی و استیل است. تنوع تابلو چلنیوم در رنگ بندی، جلوه ی رسمی و ظرافت تابلو استیل، نوردهی چند وجهی تابلو پلکسی و مقاومت انواع تابلو تبلیغاتی در برابر عوامل جوی بیرونی و نصب آسان از جمله سایر مزیت ها است.
از هر خیابان و هر شهری که عبور میکنید تابلوی مغازه های متنوع و رنگارنگی را می بینید که هرکدام معرف یک کسب و کارند. تابلومغازه ها و تابلوی فروشگاهی در همه جا به رقابتی تنگانگ در جذب مشتری مشغول اند. اگر شما هم قصد راه اندازی بیزینس خود را دارید با سفارش تابلوی نمای مغازه خود می توانید خدمات و محصولات خود را به شکلی زیبا و جذاب به مشتریان معرفی کنید.
خوشبختانه تنوع در ساخت و متریال انواع تابلو مغازه و حروف برجسته در ایران بسیار زیاد است و به شما این اجازه را می دهد با خیال راحت به انتخاب و شکل دهی هویت بصری مجموعه خود بپردازید. اما ممکن است برای انتخاب در میان این محصولات متنوع احتیاج به اطلاعات بیشتری داشته باشید. به طور مثال کیفیت و کارایی تابلو مغازه ها، متریال مورد استفاده در تابلوسازی، طراحی و ابعاد تابلو، نحوه ساخت، سبک های طراحی و نحوه ی نصب و موضوعات دیگری که مد نظر شماست.
کیفیت هر تابلو به کیفیت متریال مورد استفاده و دقت اجرای آن بستگی دارد. انواع تابلو های حروف برجسته نیز از این قانون مستثنی نیستند. مواد و لوازم تشکیل دهنده تابلو مغازه ها ورق های پلکسی، استیل، چلنیوم و PVC هستند. هر کدام ضخامت مختلفی دارند که بسته به تابلوی مورد نظر انتخاب میشوند. متاسفانه اکثر این ورق ها تولید داخلی ندارند.
نور پردازی در طراحی داخلی به قدری مهم است که امروزه طراحان بسیاری فقط در این حوزه به طور تخصصی فعالیت میکنند. اما اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و خودتان به سادگی نور پردازی محیط کار خود را به دست بگیرید، میتوانید از تابلو تبلیغاتی استفاده کنید.
نورپردازی تابلو تبلیغاتی حروف برجسته با SMD انجام میشود . SMDها بلوکهایی بسیار کم مصرف با نوردهی عالی هستند که گرما و حرارت بسیار کمی ایجاد میکنند. نورپردازی با تابلو پلکسی یا چلنیوم روی دیوار یا روی سقف بسیار هیجان انگیز است و تجربه های جالبی به کاربران فضا میدهد.
یک برند موفق بیش از همه نیازمند کارمندان موفق است از این رو همه مدیران توانمند به دنبال ایجاد انگیزه هر چه بیشتر برای کارمندان خود هستند. از همین رو، استفاده از جملات تشویقی برای کارمندان میتواند حرکتی رو به جلو برای این منظور باشد. تابلو تبلیغاتی میتواند حامل پیام های انگیزشی و تاثیرگذار برای افراد یک سازمان باشد. تعریف فضا و حریم، استفاده ی دیگری از انواع تابلو تبلیغاتی است.
در پایان افزودنی است که برندها بیشترین تمرکز خود را روی کمپین های تبلیغاتی و هویت سازی بصری خود معطوف می کنند. تابلوهای تبلیغاتی سردر شرکت ها و فروشگاه ها بیشترین بازتاب این رویکرد هستند. با تابلوهای تبلیغاتی و تابلوهای حروف برجسته دیده میشوید و تاثیرات انگیزشی بروی مشتریان خود میگذارید. اما اگر بخواهیم کمی خلاقتر باشیم صرفا به تابلوهای ورودی بسنده نمیکنیم . استفاده از تابلوهای تبلیغاتی در طراحی دکوراسیون و فضاهای داخلی شخصی سازی فضا و حس تعلق به برند را هرچه بیشتر تقویت میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *